Jak wygląda pierwsza wizyta?

konsultacja psychodietetyczna

Kolejny tydzień konsultacji dietetycznych z elementami psychodietetyki przed nami 🌿🌿🌿

Ponieważ wiele osób pyta, jak wygląda pierwsza konsultacja i co dzieje się dalej, poniżej przedstawiam krótki opis:

🌱 Podczas pierwszej konsultacji przeprowadzam dokładny wywiad żywieniowy, poznaję Twoje nawyki i Twój plan dnia. Wspólnie ustalamy, co będzie celem naszej współpracy. Analizujemy Twoje wyniki badań krwi (jeśli posiadasz aktualne) lub otrzymujesz zalecenia, jakie badania należy wykonać (wyniki można później dosłać mailem).

🌱 Wykonujemy analizę składu ciała, która pozwala określić masę ciała, zawartość tkanki tłuszczowej, poziom wisceralnej tkanki tłuszczowej, masę mięśniową i stopień nawodnienia organizmu.

🌱 Pierwsze spotkanie służy też temu, by się poznać – sprawdzić, czy nadajemy na tych samych falach, czy będzie nam się dobrze współpracowało 😉 Podczas pierwszej wizyty nie musisz decydować się od razu na dalszą współpracę.

🌱 Podczas konsultacji przedstawiam Ci dalsze zasady naszej współpracy, a jeśli masz na nią inny pomysł – wspólnie ustalamy dalsze kroki.

🌱 Po pierwszej konsultacji, w ciągu 7 dni roboczych wysyłam Ci Twój indywidualny jadłospis, dostosowany do wyników badań krwi, ewentualnych chorób, upodobań kulinarnych i Twojego trybu życia, do Twojego wzrostu, masy ciała, wieku, aktywności fizycznej.

🌱 Jadłospis, który układam, jest szablonem, który możesz dowolnie modyfikować i wybierać potrawy, na które masz ochotę w danym dniu. Jadłospis służy temu, byś powoli sam/-a uczył/-a się, jak to prawidłowe odżywianie powinno wyglądać, jaka porcja jest dla Ciebie odpowiednia, ile możesz zjeść makaronu, ile mięsa, ile ryb, ile warzyw i ile owoców.

🌱 Podczas naszej współpracy dążymy do tego, byś nie musiał/-a trzymać się sztywno określonego jadłospisu, ale żebyś po pewnym czasie, sam/-a wiedział/-a ile i co powinieneś/powinnaś jeść.

🌱 Nasza współpraca, to również proces, w którym pracujemy nad czynnikami wywołującymi ochotę na jedzenie, tzw. apetyt, który pojawia się mimo odczuwania sytości. Zajmujemy się emocjami, które pojawiają się u nas każdego dnia, lecz zwykle brakuje nam czasu, by się przy nich zatrzymać. Uczymy się robić świadome zakupy, zwracać uwagę na etykiety, ale też jeść świadomie – rozkoszować się czekoladą i sprawdzać, czy pizza faktycznie nam smakuje.

🌱 I w końcu – szukamy, a gdy znajdziemy – wzmacniamy motywację. Ale nie motywację, by „wytrwać na diecie”, ale by wprowadzić zmianę naszych nawyków na całe życie.

🌿 Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej szczegółów na temat konsultacji psychodietetycznych, masz wątpliwości, czy takie rozwiązanie jest dla Ciebie lub chcesz umówić się na pierwszą wizytę – zapraszam Cię do kontaktu telefonicznego: ☎️ 509 173 536

Zapraszam serdecznie,
Martyna Szulińska 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.