Po co nam ta motywacja?

motywacja

A po to, by móc funkcjonować w każdej dziedzinie naszego życia.

Stwierdzenie „ruch to zdrowie” nikogo już raczej nie dziwi. Wszyscy wiemy, że aby zachować zdrowie, sprawność psychofizyczną potrzebna jest aktywność fizyczna. Tylko dlaczego tak wielu z nas traktuje to zalecenie mało poważnie?

Problem tkwi właśnie w motywacji, w naszych przekonaniach.

Motywacja może być zewnętrzna – narzucona np. przez znajomych, modę, lekarza – nasze otoczenie.Taki rodzaj motywacji może i spowoduje, że zaczniemy się ruszać, ale raczej będzie to chwilowa zachcianka, intensywna i być może zakończona kontuzją lub przetrenowaniem.

Natomiast motywacja wewnętrzna, zakorzeniona w naszych przekonaniach może być szansą na włączenie aktywności fizycznej w nasze życie – na stałe.

Tylko co zrobić, aby rozbudzić naszą wewnętrzną motywację?

Krok 1: Trzeba uświadomić sobie, jakie korzyści płyną z wprowadzonych zmian. Wzmocnienie organizmu, odporności na infekcje, poprawa koncentracji, utrata tkanki tłuszczowej i stabilizacja masy ciała, wzrost poczucia własnej wartości, poczucie pasji – to tylko niektóre z efektów aktywności ruchowej.

Krok 2: Musimy zaakceptować fakt, że to my sami jesteśmy odpowiedzialni za nasze zdrowie. Każdy wiek jest dobry, aby zacząć zdrowo żyć.

Krok 3: Musimy posiadać wiedzę o tym jak postępować, aby osiągać swoje cele, które będą dodatkowo motywowały do dalszego działania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.