Jak jedzenie wpływa na emocje?

Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest, że kiedy postanawiamy zadbać o nasze zdrowie – zaczynamy zdrowo się odżywiać, łatwiej jest nam też wprowadzić aktywność fizyczną? Pójście na basen, na siłownię, wpływa na to, że po wysiłku chcemy też zjeść zdrowy posiłek? A kiedy coś idzie nie po naszej myśli, odczuwamy negatywne emocje, zaniedbujemy dietę, a …

Jak jedzenie wpływa na emocje? Read More »

Czy musimy liczyć kalorie?

A gdyby tak, zamiast słuchać dochodzących zewsząd głosów o liczeniu, kalkulowaniu, zapisywaniu, ważeniu… zacząć słuchać naszego wewnętrznego dietetyka?

Dlaczego nie schudniesz będąc na diecie?

Od dawna już zbieram się, by podsumować prawie dwa lata mojej pracy. W końcu nadszedł ten moment, kiedy mogę wygospodarować trochę czasu na pisanie, ale przede wszystkim też CHCĘ. Dużo przemyśleń zebrało się w mojej głowie, dużo wniosków pojawiło się po dwóch latach prowadzenia konsultacji dietetycznych i psychodietetycznych, którymi chcę się z Wami podzielić.

5 powodów, przez które tyjemy

Ciągle tyjemy. Nasza średnia waga wciąż rośnie. Z danych Instytutu Żywności i Żywienia na rok 2018 wynika, że ponad 60% mężczyzn i blisko połowa kobiet w Polsce ma nadwagę lub otyłość. Ten sam problem dotyka co trzeciego chłopca w wieku szkolnym i co piątą dziewczynkę. Od dawna mówi się o epidemii otyłości, nawet już pandemii.

Jak odnaleźć motywację?

Stwierdzenie „ruch to zdrowie” nikogo już raczej nie dziwi. Wszyscy wiemy, że do zachowania zdrowia, sprawności psychofizycznej potrzebna jest odpowiednia dawka aktywności fizycznej.

Kawa w słoiczku

Peeling kawowy – sprawca skóry gładkiej i odżywionej

Nie ma chyba prostszego sposobu na piękną i gładką skórę, niż stosowanie peelingu kawowego. Kofeina wspomaga walkę z cellulitem, ponieważ działa rewitalizująco i regenerująco, pobudza krążenie krwi, wspomaga rozpad i wydalanie tkanki tłuszczowej. Peeling kawowy poprawia jędrność skóry, działa wyszczuplająco. Poza tym jest to sposób tani i przede wszystkim naturalny.